|
|
1. Olahraga |
9. Bowling |
2. Bola Sepak |
10. Bola Tampar |
3. Sepak Takraw |
11. Renang |
4. Bola Baling |
12. Ragbi |
5. Bola Jaring |
13. Tenis |
6. Badminton |
14. Bola Keranjang |
7. Catur |
15. Permainan Tradisional |
8. Ping Pong |
16. Hoki |
Pencapaian bagi Sukan dan Permainan seperti berikut :
Tahun 2020
Taekwando |
1st Universal Star International Tournament 2020 - EMAS |
Ragbi |
Kejohanan Ragbi MSSS 2020 - 6 orang pemain SMKS19 dipilih mewakili PPDPP |
Takraw |
- Tempat ke-3 Kejohanan Takraw MSSD |
Olahraga |
KEJOHANAN OLAHRAGA MSSD
- SITI NURAIN BT MOHD SUID- EMAS acara HEPTATHLON
- MUHAMMAD ARSYAD BIN AZMI - EMAS acara LEMPAR CAKERA L3
|
1st Universal Star International Tournament 2020
6 orang murid SMKS19 mewakili daerah ke Kejohanan Ragbi MSSS 2020
MUHAMMAD ARSYAD BIN AZMI - EMAS acara LEMPAR CAKERA L3
SITI NURAIN BT MOHD SUID- EMAS acara HEPTATHLON
Tahun 2019
Ragbi |
- Tempat ke-3 peringkat Daerah |
|
- Naib Johan Cup Kejohanan Ragbi (Menengah) MSSD |
Takraw |
- Tempat ke-3 Kejohanan Takraw MSSD |
Olahraga |
- Emas Kejohanan Olaraga MSSD (Lompat Tinggi, Octathlon Terbuka
|
Boling |
Johan Kejohanan Tenpin Boling MSSS - Muhammad Hamizan Shariff
|
Tahun 2018
Ragbi |
- Tempat ke-3 peringkat Daerah |
|
- Naib Johan Cup Kejohanan Ragbi (Menengah) MSSD |
Takraw |
- Tempat ke-3 Kejohanan Takraw MSSD |
Olahraga |
- Emas Kejohanan Olaraga MSSD (Lompat Tinggi, Octathlon Terbuka
|
Boling |
Johan Kejohanan Tenpin Boling MSSS - Muhammad Hamizan Shariff
|
Tahun 2017
Olahraga PPKI |
Kejohanan Olahraga Peringkat Daerah |
Sukan PPKI |
Naib JohanKejohanan Bola Jaring PPKI |
Renang |
Naib Johan Kejohanan Akuatik MSSS |
Ragbi |
Johan Plate Kejohanan MSSS |
Boling |
Johan Master dan Johan Beregu Lelaki Bawah 15 MSSS |
Tae Kwan Do |
Johan Light Heavy Sparring MSSD
Tempat ke-3 Poomsae Perempuan MSSD
|
Tahun 2016
Catur |
Naib Johan Kejohanan Catur MSSD |
Olahraga PPKI |
Naib Johan Keseluruhan Kejohanan Olahraga PPKI |
Ragbi |
Tempat ke-3 Cabaran Ragbi Kelley's MPAJ |
Tahun 2015
|
Hoki
|
- Tempat ke-3 MSSD bawah 18 Tahun (Perempuan) |
|
|
- Mengambil bahagian dalam MSSD bawah 18 Tahun (Lelaki) |
|
|
- 5 murid terpilih menyertai MSSS |
|
|
|
|
Ragbi |
- 3 murid mewakili MSSS bawah 18 Tahun |
|
|
- Tempat ke-3 CUP MSSS bawah 18 Tahun |
|
|
|
|
Menembak |
- Gold 50m Prone - National Shooting Competition Milo NSAM |
|
|
|
|
Renang |
- Naib Johan 50m Breaststroke MSSS |
|
|
- Tempat ke-3 100m Breaststroke MSSS |
|
|
- Johan 50m Breaststroke 25th Selangor Junior Age Group Aquatic Championship 2015 |
|
|
- Johan 100m Breaststroke 25th Selangor Junior Age Group Aquatic Championship 2015 |
|
|
- Johan 4X100m Medley Relay 25th Selangor Junior Age Group Aquatic Championship 2015 |
|
Tae Kwan Do |
1st Runner Up Tae Kwan Do Challenge |
Tahun 2014
|
Hoki
|
- Tempat ke-3 (Lelaki) bawah 18 tahun dalam Kejohanan Hoki MSSD dan 5 orang terpilih ke MSSS |
|
|
- Naib Johan (Lelaki) bawah 18 tahun dalam Kejohanan Hoki MSSS |
|
|
- Johan (Lelaki) bawah 18 tahun dalam Kejohanan Hoki Sukan Berprestasi Tinggi MSSS |
|
|
- Menyertai Kejohanan Hoki Sukan Berprestasi Tinggi MSSM bawah 18 tahun |
|
|
|
|
Olahraga |
- Tempat ke-5 3000m lari berhalangan (Lelaki) dalam Kejohanan Hoki Sukan Berprestasi |
|
|
|
|
Catur |
- Tempat ke-4 (Perempuan berkumpulan) 3 orang dalam Kejohanan Catur MSSD |
|
|
|
|
Ragbi |
- Naib Johan CUP dalam Kejohanan Ragbi MSSD Peringkat Daerah |
|
|
- Naib Johan Kejohanan Ragbi MSSS Peringkat Negeri |
|
|
|
|
Boling |
- Tempat ke-3 bawah 18 tahun dalam Kejohanan Boling MSSD |
|
|
- Johan berpasukan, Tempat ke-3 bergu dan Tempat ke-4 master dalam Kejohanan Boling Tenpin MSSS |
|
|
- Naib Johan berpasukan dan Tempat ke-3 berpasukan dalam Sukan Malaysia XVII Perlis (SUKMA 2014) |
|
|
- Johan Lelaki bawah 18 tahun dalam 37th Malaysian International Open Bowling (Adam Azza bin Zailan) |
|
|
|
|
Renang |
- Johan 50m bawah 15 tahun (Lelaki) gaya dada dalam Kejohanan Renang MSSS |
|
|
- Johan 100m gaya dada, Naib Johan 4X100m campuran dan Naib Johan 4X100m gaya bebas bawah 15 tahun (Lelaki) - Izz Daniel Hyqel bin Muhammad Adam Lim |
|
|
Tahun 2013
|
Hoki
|
- Naib Johan bawah 18 Tahun (Lelaki) dalam Kejohanan Hoki MSSD Petaling Perdana |
|
|
- Tempat Ke-3 bawah 18 tahun (Perempuan) dalam Kejohanan Hoki MSSD Petaling Perdana |
|
|
- Pemain Hoki Terbaik Kejohanan Hoki MSSD Petaling Perdana
|
|
|
|
|
Olahraga
|
- Tempat ke-3 acara 100m & 200m dalam Kejohanan Balapan & Padang MSSD Petaling Perdana |
|
|
- Naib Johan Acara Hepthatlon Kejohanan Balapan & Padang |
|
|
|
|
Sepak Takraw
|
- Pemain Terbaik Johan Wakil Daerah Kejohanan Sepak Takraw MSSD Petaling Perdana |
|
|
- Naib Johan bawah 18 tahun dalam Kejohanan Sepak Takraw MSSD Petaling Perdana |
|
|
|
|
Boling
|
- Menyertai Kejohanan Boling MSSD Daerah Petaling Perdana |
|
|
- Naib Johan, Tempat ke-5 All Event, Naib Johan Bergu, Johan berpasukan, Sportexel Junior Circuit-Perak Leg, ke-3 Boys Open 2012/2013 Shalin Cup Champion Boys Under 15 |
|
|
|
|
Menembak
|
- Johan berpasukan dalam Kejohanan Menembak 10m Pistol Air Kebangsaan |
|
|
|
|
Ragbi
|
- Johan Plate dan Naib Johan Cup bawah 15 tahun dalam Kejohanan Ragbi MSSD Petaling Perdana |
Tahun 2012
|
Hoki
|
- Naib Johan Kejohanan Hoki MSS Selangor Bawah 18 tahun (Perempuan) Daerah Petaling Perdana |
|
|
- Tempat Ke-4 Kejohanan Hoki MSS Selangor Bawah 18 tahun (Lelaki) Daerah Petaling Perdana |
Kejayaan Hoki Tahun 2012
2. Tahun 2011
|
Ragbi |
- Johan (Plate) pasukan Ragbi bawah 18 tahun |
|
|
- Naib Johan (Cup) pasukan Ragbi bawah 15 tahun |
|
Bola Baling |
-Naib Johan Kejohanan Bola Baling MSSD Petaling Perdana (Pasukan Bola Baling Perempuan Bawah 18 Tahun) |
|
|
- Johan perempuan bawah 18 tahun (3 tahun berturut-turut) |
Kejayaan Ragbi Tahun 2011
Kejayaan Bola Baling Tahun 2011
3.
|
Tahun 2010 |
|
|
Bola Sepak |
- Johan bawah 18 tahun |
|
|
- Suku akhir bawah 15 tahun |
|
Bola Baling |
- Tempat ke-3 lelaki bawah 18 tahun |
|
|
- Johan perempuan bawah 18 tahun (3 tahun berturut-turut) |
|
Bola Jaring |
- Antara 16 buah sekolah terbaik bawah 18 tahun |
|
Kejohanan Ragbi MSSD 2010 |
|
- SMK Seksyen 19 telah menjadi tuan rumah bagi kejohanan ragbi MSSD 2010 bertempat di SRK Shah Alam Seksyen 16. |
|
- SMK Seksyen 10 telah mendapat tempat ke-3 bagi kategori CUP. |
|
|
|