Sunday, 17 November 2019
Anda berada di: Laman Utama Pencapaian
Pencapaian PDF Print E-mail

BADAN BERUNIFORM

  • Tahun

    Pencapaian

    2018
    • Kadet Remaja Sekolah
    • Kenaikan pangkat Sarjan (2 orang)
    • Kenaikan pangkat Pegawai Waran (Negeri)
    • Kadet Pertahanan Awam
    • Tempat ke-2 (Melawan Kebakaran dalam Perkhemahan Integrasi Peringkat Negeri)
    • Kor Kadet Polis
    • Johan Pertandingan Kawad Kaki sempena Karnival Pasukan Badan Beruniform Peringkat Kebangsaan
    • Naib Johan Pertandingan Pandu Arah sempena Karnival Pasukan Badan Beruniform Peringkat Kebangsaan
    • Naib Johan Kategori Kawad Individu Lelaki peringkat Daerah
    • Naib Johan Kategori Ketua Platun Terbaik peringkat Daerah
    • Tempat ketiga kawad berpasukan campuran
    • Naib Johan Kategori Kawad Individu Terbaik Lelaki ] -Mohd Amin bin Suhaimi
    • Naib Johan Kategori Ketua Platun Terbaik - Mohd Syazuan
    • Tempat ke-4 Kategori Kawad Individu Terbaik Perempuan ]- Sayyidah Rufiqah
    2017
    • Kadet Remaja Sekolah
    • Tempat ke-3 Ketua Platun - Mizal haireez bin Mohd Faizal (Pertandingan Kawad Kaki Pasukan Badan Beruniform Malaysia)
    • Tempat ke-4 Platun Lelaki Pasukan KRS (Pertandingan Kawad Kaki Pasukan Badan Beruniform Malaysia)
    • Kadet Bomba
    • Tempat ke-3 Pertandingan Kawad Operasi Kering Karnival Kemahiran Kebombaan Pasukan Kadet Bomba Selangor
    • Pengakap PPKI
    • 2 orang murid PPKI menyertai Jambori Pengakap Kedah dan Persaudaraan Antarabangsa 2017
    2016
    • Pandu Puteri
    • Siti Nurmasturina bt Shohaily menyertai Program Grooving the Mangroves 
    • Kadet Polis
      • Mohd Azfar bin Mohd Azhar dianugerahkan Kadet Terbaik IPD Shah Alam
    • Kadet JPJ
    • Tempat Ketiga 'Road Safety Challenge' sempena Program Fiesta Bikers Selangor 2016
    2015
    • Kadet Polis
      • Menyertai Ujian Menembak Senjata Api M16 & Relvover
      • Menyertai Pertandingan Pandu Arah Kor Kadet Polis Peringkat Negeri
      • Menyertai Pertandingan Rentas Halangan Kor Kadet Polis Peringkat Negeri
      • Menyertai Pertandingan Kawad Kaki Peringkat Negeri
      • Menyertai Perkhemahan Kor Kadet Polis Peringkat Negeri
    • Taekwondo
      • Pingat Emas Acara Pomsae bawah 15 & 18 Tahun
    2014
    • Taekwondo
      • Johan (perempuan) berkumpulan Poomsae (13 - 15 tahun)
      • Tempat ke-3 (perempuan) individu Peringkat Daerah
      • Tempat ke-3 berpasangan Poomsae (16 - 18 tahun)
    • Kadet Bomba
      • Naib Johan "Kadet Challenge" Perkhemahan Kadet Bomba Peringkat Negeri
    • Pandu Puteri
      • Naib Johan Pertandingan mendirikan dan menurunkan khemah berkumpulan Peringkat Daerah
    • Kadet Pertahanan Awam
      • Tempat ke-3 Kawad Kaki Perkhemahan Integrasi KAPA Peringkat Negeri
    • Silat (Pemilihan Pesilat untuk mewakili Daerah) Peringkat Zon
      • Naib Johan Seni Tari Puteri
      • Tempat ke-3 Tempur Puteri
      • Tempat ke-3 Masal Puteri
      • Tempat ke-3 Masal Putera
    • Kadet Polis (Perbarisan Hari Kor Kadet Polis)
      • Johan platun wanita
      • Naib Johan platun lelaki
      • Johan pandu arah berkumpulan (wanita)
      • Tempat ke-3 menembak berpasukan
    2013
    • Kadet Polis
      • Naib Johan Pertandingan Menembak Peringkat Daerah IPD
      • Naib Johan Pertandingan Kawad Kaki Peringkat Daerah IPD
      • Menyertai Perkhemahan Polis Peringkat Kebangsaan
      • Menyertai Ujian Kemahiran Menembak Senjata Am Rifle COLT 16A1 5.56mm Peringkat Daerah 
    • Teakwondo
      • Pingat Emas dan 2 Gangsa dalam Kejohanan Teakwondo MSSS Peringkat Negeri
      • Tempat ke-3 dalam Kejohanan Teakwondo MSSD Peringkat Daerah
    • Kadet Bomba
      • Menyertai Perkhemahan Kadet Bomba dan Penyelamat Peringkat Negeri
    • Kadet Remaja Sekolah
      • Johan & Naib Johan Perkhemahan KRS Peringkat Daerah

KELAB PERSATUAN

  • Tahun

    Pencapaian

    2018

    • Bahasa Melayu
    • Johan Bicara Berirama (Daerah)
    • Tempat ke-3 Bicara Berirama (Negeri)
    • Sains dan Matematik
    • Tempat ke-5 daripada 25 sekolah dalam Pertandingan IEM STEM Competition (Negeri)
    • ICT
    • Johan Pertandingan 'INTEC Mathastic Video Competition'
    • Johan Pertandingan Video Digital STEM Selangor
    • Tempat ke-3 Pertandingan Digital STEM Kebangsaan
    • 10 Idea Terbaik MySTEMApps Challenge Kebangsaan

    2017

    • Pencinta Alam
    • Tempat ke-4 Kategori Sekolah Menengah Kempen Kitar Semula
    • Ekonomi Rumah Tangga
    • Johan Pertandingan Berkumpulan MSU Young Challenge
    • Muzik Kebudayaan
    • Tempat ke-3 Pertandingan Muzik Kitar Semula
    • Bahasa Melayu
    • Johan Pertandingan Bicara Berirama Peringkat Daerah
    • Tempat ke-3 Pertandingan Bicara Berirama Negeri Selangor

    2016

    • Persatuan Pendidikan Islam
      • Tempat ke-2 Pertandingan Nasyid MTQ Firqah 1 Peringkat Daerah
      • Tempat ke-3 Tilawah (Perempuan) MTQ Firqah 1 Peringkat Daerah

    2015

    • Interact
      • Pelancaran Perasmian Petunia Gazebo oleh Penolong Pengarah JPNS
      • Misi Membantu Mangsa Banjir Pantai Timur
      • Program Pertukaran Murid dari Jepun ke SMK Seksyen 19
    • Muzik & Kebudayaan
      • Naib Johan Pertandingan Muzik Kitar Semula di One City USJ 25
    • Bahasa Melayu
      • Mengambil bahagian dalam Pertandingan Bicara Berirama Peringkat Kebangsaan
    • Bahasa Inggeris / Komputer
      • Mewakili Malaysia dalam Pertandingan Video Pendek Asian International Children's Film Festival Hokaido, Japan

    2014

    • Sains dan Matematik
      • Naib Johan Perkhemahan Nuklear Veni-Vidi-Vici Peringkat Daerah
    • Bahasa Inggeris
      • Naib Johan Pertandingan Choral Speaking Peringkat Negeri
      • Menyertai Program The Star Pizza Peringkat Negeri
    • Bahasa Melayu
      • Mengambil bahagian dalam Pertandingan Bicara Berirama Peringkat Kebangsaan
    • Muzik & Kebudayaan
      • Tempat ke-4 Pertandingan Kompang Kerja Kahwin Peringkat Negeri
      • Pelakon Pembantu Wanita Terbaik , Anugerah Perak, Produksi Terbaik, Anugerah Platinum, Pelakon Lelaki Menengah Terbaik dan Anugerah Emas dalam Kem Semarak Teater Peringkat Zon
    • Pencinta Alam
      • Tempat ke-3 Kempen Kitar Semula anjuran MBSA Peringkat Zon

    2013

    • Kelab Komputer
      • Menyertai Kem D-Code Peringkat Negeri (Kumpulan Terbaik)
    • Bahasa Melayu
      • Tempat ke-3 Pertandingan Bahas Bahasa Melayu Ala Parlimen Sekolah Menengah Peringkat Daerah
    • Muzik & Kebudayaan
      • Naib Johan Pertandingan Puisi dan Lagu Peringkat Daerah
      • Tempat ke-3 Pertandingan Kompang Formasi Peringkat Daerah
    • Bahasa Inggeris
      • Johan Pertandingan Choral Speaking Peringkat Zon Shah Alam dan Best Condutor (Nur Farisha binti Ismail)
      • Tempat ke-3 Pertandingan Drama Bahasa Inggeris Peringkat Daerah
      • Tempat ke-3 Pertandingan Bahas Bahasa Inggeris Peringkat Zon
    • Kelab Pengguna
      • Tempat ke-3 Pertandingan Pembudayaan Keusahawanan Koperasi Peringkat Daerah 

 

SUKAN DAN PERMAINAN

  • Tahun 2018

     Ragbi  - Tempat ke-3 peringkat Daerah, Naib Johan Cup Kejohanan MSSD
     Takraw  - Tempat ke-3 Kejohanan Takraw MSSD
    Olahraga

     - Emas Kejohanan Olaraga MSSD (Lompat Tinggi, Octathlon Terbuka

    Boling

    Johan Kejohanan Tenpin Boling MSSS - Muhammad Hamizan Shariff

     

    Tahun 2017

    Olahraga PPKI  Kejohanan Olahraga Peringkat Daerah 
    Sukan PPKI  Naib JohanKejohanan Bola Jaring PPKI
    Renang Naib Johan  Kejohanan Akuatik MSSS
    Ragbi Johan Plate Kejohanan MSSS
    Boling Johan Master dan Johan Beregu Lelaki Bawah 15 MSSS
    Tae Kwan Do

    Johan Light Heavy Sparring MSSD

    Tempat ke-3 Poomsae Perempuan MSSD

    Tahun 2016

    Catur   Naib Johan Kejohanan Catur MSSD
    Olahraga PPKI  Naib Johan Keseluruhan Kejohanan Olahraga PPKI
    Ragbi Tempat ke-3 Cabaran Ragbi Kelley's MPAJ

    Tahun 2015

    Hoki

    - Tempat ke-3 MSSD bawah 18 Tahun (Perempuan)

    Ragbi

    - 3 murid mewakili MSSS bawah 18 Tahun 

    - Tempat ke-3 MSSS Bawah 18 Tahun

    Menembak - Gold 50m Prone - National Shooting Competition Milo NSAM
    Renang

    - Naib Johan 50m Breaststroke MSSS

    - Johan 4 X 100 m Medley Relay 25th Selangor Junior Age Group Aquatic 2015

    Tae Kwan Do 1st Runner Up Tae Kwan Do Challenge

    Tahun 2014

    Hoki
    - Tempat ke-3 (Lelaki) bawah 18 tahun dalam Kejohanan Hoki MSSD dan 5 orang terpilih ke MSSS 
     Olahraga - Tempat ke-5 3000m lari berhalangan (Lelaki) dalam Kejohanan Hoki Sukan Berprestasi 
     Catur - Tempat ke-4 (Perempuan berkumpulan) 3 orang dalam Kejohanan Catur MSSD
     Ragbi  - Naib Johan CUP dalam Kejohanan Ragbi MSSD Peringkat Daerah
     Boling - Tempat ke-3 bawah 18 tahun dalam Kejohanan Boling MSSD
     Renang - Johan 50m bawah 15 tahun (Lelaki) gaya dada dalam Kejohanan Renang MSSS

    Tahun 2013

    Hoki
    - Naib Johan bawah 18 Tahun (Lelaki) dalam Kejohanan Hoki MSSD Petaling Perdana
    - Tempat Ke-3 bawah 18 tahun (Perempuan) dalam Kejohanan Hoki MSSD Petaling Perdana
    - Pemain Hoki Terbaik Kejohanan Hoki MSSD Petaling Perdana
    Olahraga
    - Tempat ke-3 acara 100m & 200m dalam Kejohanan Balapan & Padang MSSD Petaling Perdana
    - Naib Johan Acara Hepthatlon Kejohanan Balapan & Padang
    Sepak Takraw
    - Pemain Terbaik Johan Wakil Daerah Kejohanan Sepak Takraw MSSD Petaling Perdana
    - Naib Johan bawah 18 tahun dalam Kejohanan Sepak Takraw MSSD Petaling Perdana
    Boling
    - Menyertai Kejohanan Boling MSSD Daerah Petaling Perdana
    - Naib Johan, Tempat ke-5 All Event, Naib Johan Bergu, Johan berpasukan, Sportexel Junior Circuit-Perak Leg, ke-3 Boys Open 2012/2013 Shalin Cup Champion Boys Under 15
    Menembak
    - Johan berpasukan dalam Kejohanan Menembak 10m Pistol Air Kebangsaan
    Ragbi
    - Johan Plate dan Naib Johan Cup bawah 15 tahun dalam Kejohanan Ragbi MSSD
  • Naib Johan Kejohanan Rugbi CUP Bawah 18 Peringkat Daerah (MSSD)
  • Johan Choral Speaking Peringkat Zon / Daerah, 2014
  • Johan Bicara Berirama Peringkat Zon / Daerah, 2014 
  • TAHUN 2012
  • Pelajar, Adam Azza bin Zailan mewakili Daerah Petaling Perdana dalam Pertandingan Bowling MSSS dan Mewakili Selangor ke Peringkat MSSM, 2012
  • Johan Pertandingan Majlis Tilawah Al-Quran Murid Pendidikan Khas -Nur Adawiyah bt Harun, 2012
  • Johan Kawad Kaki (Perempuan) Perkemahan Kor Kadet Polis Peringkat Negeri Selangor, 2012
  • Naib Johan Kawad Kaki (Lelaki) Perkemahan Kor Kadet Polis Peringkat Negeri Selangor, 2012
  • Tempat ke-3 dan Anugerah Kreatif dalam Program Enviro-Tech for e-Creativity anuran YAWA dan AMD, 2012
  • Anugerah Koperasi Sekolah Terbaik sempena Hari Koperasi Sekolah Peringkat Negeri Selangor, 2012
  • Tempat ke-4 Pertandingan Teater Negeri Selangor, 2012 
  • Anugerah Pelakon  Wanita Terbaik- Siti Nurhidayah Bt Mohd Fauzi, 2012
  • Johan Pertandingan Teater Peringkat Daerah Petaling Perdana, 2012
  • Anugerah Khas Kualiti - Kepimpinan Kokurikulum Peringkat Daerah Petaling Perdana, 2012
  • Anugerah Khas Kualiti -Kepimpinan PIBG Peringkat Daerah Petaling Perdana, 2012
  • Anugerah Khas Kualiti Kualiti Laluan PPDA Peringkat Daerah Petaling Perdana, 2012
  • Johan Anugerah Kualiti  Pengurusan Bilik PJPK- Stor Sukan Peringkat Daerah Petaling Perdana ,2012
  • Johan Anugerah Kualiti Pusat Sumber Sekolah Peringkat Daerah Petaling Perdana, 2012
  • TAHUN 2011
  • Pelajar (Syasya Syarafana Syauqina Binti Muhamad Adam Lim) mewakili Malaysia ke Sunburst Youth Camp (SYC) 2011 di Singapura.
  • Johan Pertandingan Pengurusan Pusat Sumber Sekolah Peringkat Negeri Selangor 2011
  • Johan Pertandingan Kitar Semula Kategori Sekolah Menengah Peringkat Negeri Selangor, 2011
  • Naib Johan Pertandingan Pusat Sumber Sekolah Peringkat Daerah Petaling Perdana, 2011
  • Johan Pertandingan Bilik PJPK Sempena Sambutan Hari Guru, 2011
  • TAHUN 2009
  • Anugerah Ketua Platun Terbaik Perkhemahan Kadet Bomba Peringkat Negeri Selangor Tahun, 2009
  • Lawatan Sambil Belajar Guru-Guru dari SM Tinggi Agama Hikmatul Fadhillah, Medan, Indonesia 4 Julai, 2009
  • Anugerah Kualiti Pengurusan 3K Kategori Kebersihan, 2009
  • Anugerah Kualiti Pengurusan Kokurikulum, 2009
  • Pertandingan Kitar Semula Anjuran MBSA & F&N, Naib Johan, 2009
  • Anugerah Kualiti Kepimpinan, 2008
  • Anugerah Kualiti Pengurusan Kantin, 2008
  • Anugerah Kualiti Landskap Sekolah, 2008
  • Pertandingan Choral Speaking Anjuran Subang Parade, 2008
  • Johan Zon MBSA Choral Speaking, 2008
  • Projek Khas Kelip-kelip TNB Tempat Ke-2, 2008
  • Pertandingan Kitar Semula Anjuran MBSA & F&N, Johan, 2008
  • Pertandingan Kitar Semula Anjuran MBSA & F&N Tempat Ke-3, 2007
  • Majlis Pelancaran e-Akademik & e-Disiplin oleh YB Dato, Noh B. Hj.Omar, 2007
  • Lawatan Delegasi Dinas Pendidikan Kota Sawahlunto, Indonesia, 2007
  • Johan Tilawah Al-Quran Peringkat Kebangsaan (Pendidikan Khas), 2007
  • Kad Ucapan Terpanjang Sempena Hari Kemerdekaan telah mencatat nama dalam Malaysia Book of Record, 2007
  • Sijil Penghargaan – Sijil Tanpa Teguran (Memuaskan) Bagi Pengauditan Tahun Kewangan, 2007
  • Anugerah Sekolah Harapan Negara, 2006
 

 

Penafian:- Sekolah Menengah Kebangsaan Seksyen 19 Shah Alam adalah tidak bertanggungjawab bagi apa-apa kehilangan atau kerugian yang disebabkan oleh penggunaan mana-mana maklumat yang diperolehi dari laman web ini.

Paparan terbaik menggunakan pelayar Internet Explorer 7.0 atau Mozilla Firefox dengan resolusi skrin 1024x768.

Hak Cipta © 2013, Sekolah Menengah Kebangsaan Seksyen 19 Shah Alam. Hakcipta Terpelihara..

 

Your are currently browsing this site with Internet Explorer 6 (IE6).

Your current web browser must be updated to version 7 of Internet Explorer (IE7) to take advantage of all of template's capabilities.

Why should I upgrade to Internet Explorer 7? Microsoft has redesigned Internet Explorer from the ground up, with better security, new capabilities, and a whole new interface. Many changes resulted from the feedback of millions of users who tested prerelease versions of the new browser. The most compelling reason to upgrade is the improved security. The Internet of today is not the Internet of five years ago. There are dangers that simply didn't exist back in 2001, when Internet Explorer 6 was released to the world. Internet Explorer 7 makes surfing the web fundamentally safer by offering greater protection against viruses, spyware, and other online risks.

Get free downloads for Internet Explorer 7, including recommended updates as they become available. To download Internet Explorer 7 in the language of your choice, please visit the Internet Explorer 7 worldwide page.